Nova trica „topnika“ iz Tešnja

Datum:

Mladost-Tošk 1:3 (1:0)
Stadion u Doboju kod Kaknja.Vrijeme:Sunčano.Teren:Idealan za igru.Gledalaca  oko 100.Sudija:Nermin Gabela (Goražde) 7.Strijelci:Okanović  u 8 minuti za Mladost,Bašić u 55 i 90,Hankić u 74 minuti za Tošk.Crveni karton:Alihodžić u 71 minuti (Mladost).Igrač meča:Sadin Bašić (Tošk) 8.
Mladost:Selimović 7,5 Imamović 6,5 Halilović 6,5 Okanović 7,Mušić 6,Hasanspahić 6,Kadrić 6,Muratović 6,Ratkoceri 6,5 Budić 6,Alihođić 6.Trener:Muhamed Kulić.
TOŠK:Bejzić 6,5 Hadžić 6,5 Mujkanović 7,Mrguda 7,Suljić 6,5 Nuhanović 7,Braković 7,Hasanbašić 7,5 Bašić 8,Hankić 7,5 Rakić 7.Trener:Vahidin Imamović.
Nogometni „topnici“ iz Tešnja još jednom su obradovali svoje  navijače i u okviru derbija 11 kola savladali ekipu Mladosti iz Župče sasvim zasluženo rezultatom 3:1.Cijeli tok meča Tošk je bio mnogo bolji  rival,a osim tri postignuta gola, igrači iz Tešnja stvorili su još najmanje  četiri,pet kolosalnih prilika koje nisu realizovali Suljić u 17,Bašić 24,Nuhanović 39 i 83,Hasanbašić 64 minuti kada je i vratar Mladosti ,sjajni Selimović reagovao  fantastično i spasio svoju mrežu.Mladost je povela u 8 minuti kada je Okanović glavom sa nekih 6,7 metara savladao nemoćnog Bejzića.U nastavku meča TOŠK je dominirao i već u  55 minuti euro gol Bašića,udarcem glavom sa 7,8  metara za poravnanje 1:1.U 74 minuti TOŠK dolazi u vodstvo prekrasnim pogotkom kapitena Hankića koji je sa nekih dvadesetak metara  pogodio  lijevi  donji ugao golman Selimovića.U posljednjim trenucima susreta ponovo je na sceni igrač meča Bašić, koji lob udarcem sa  petnestak metara postavlja konačnih 3:1 za „topnike“ iz Tešnja.Pobjeda TOŠK-a čista kao suza,dominirali su  cijelim terenom tokom svih 90 minuta meča a najbolji u redovima pobjednika bili su Bašić,Hankić i Hasanbašić a u redovima Mladosti  odskakali su Selimović i Okanović.
Antarf:Sjajni „ATOMCI“
Posebne pohvale  zaslužuju vatreni navijači TOŠK-a,popularni „Atomci“ koji su cijeli tok meča izuzetno  bučno bodrili svoje ljubimce.Pjevali su,aplaudirali,skandirali svojim ljubimcima, a na kraju meča ispratili ih  salvama aplauza u svlačionicu.Još jednom su pokazali koliko vole svoj klub i svoj grad i za tu svoju podršku zaslužuju čistu desetku.