Doboj: Srednjoškolcima zimski raspust počinje ranije

/

Nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Republici
Srpskoj u prvom polugodištu školske 2021/2022. godine završava u četvrtak, 30.
decembra 2021. godine, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete Republike Srpske.

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske uvažilo je
zahtjev aktiva direktora srednjih škola za odstupanje od školskog kalendara i
predviđenog završetka prvog polugodišta u školskoj 2021/2022. godini. Prema
Pravilniku o školskom kalendaru, za školsku 2021/2022. godinu za srednje škole,
nastava u prvom polugodištu trebalo je da bude završena u petak, 31. decembra
2021. godine.

Razlozi za navedeno odstupanje od školskog kalendara odnose
se na nemogućnost prisustva velikog broja učenika putnika nastavi, a s obzirom
na to da određen broj prevoznika neće saobraćati u poslijepodnevnim časovima
31. decembra 2021. godine, kao i zbog smještaja učenika u domovima učenika.

Ovaj nastavni dan u svim srednjim školama biće nadoknađen
tokom drugog polugodišta školske 2021/2022. godine.

zosradio.ba/dobojski.info

Povezani postovi

Porezna uprava FBiH u pet mjeseci izvršila više od 3.000 kontrola, izrečene kazne veće od pet miliona KM

Porezna uprava Federacije Bosne i Hercegovine u periodu od...

Planska isključenja električne energije u Tešnju: Poznata naselja koja će ostati bez struje

Elektrodistribucija Zenica obavijestila je građane da će u srijedu,...

Mladi moraju biti u središtu svih politika: Održana tematska sjednica Komisije za mlade ZDK

Komisija za mlade Skupštine Zeničko-dobojskog kantona održala je danas...