Nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Republici
Srpskoj u prvom polugodištu školske 2021/2022. godine završava u četvrtak, 30.
decembra 2021. godine, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete Republike Srpske.
Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske uvažilo je
zahtjev aktiva direktora srednjih škola za odstupanje od školskog kalendara i
predviđenog završetka prvog polugodišta u školskoj 2021/2022. godini. Prema
Pravilniku o školskom kalendaru, za školsku 2021/2022. godinu za srednje škole,
nastava u prvom polugodištu trebalo je da bude završena u petak, 31. decembra
2021. godine.
Razlozi za navedeno odstupanje od školskog kalendara odnose
se na nemogućnost prisustva velikog broja učenika putnika nastavi, a s obzirom
na to da određen broj prevoznika neće saobraćati u poslijepodnevnim časovima
31. decembra 2021. godine, kao i zbog smještaja učenika u domovima učenika.
Ovaj nastavni dan u svim srednjim školama biće nadoknađen
tokom drugog polugodišta školske 2021/2022. godine.
zosradio.ba/dobojski.info

