Pogledajte kako je Lana Pudar fenomenalnim finišom stigla do zlata na 50 metara

/

Mestralna Lana Pudar je danas na čudesan način osvojila još jedno zlato na Evropskom juniorskom prvenstvu u rumunskom Otopeniju.

Šesnaestogodišnja Mostarka je imala najlošiji start od svih osam finalistkinja, te je sa startne pozicije krenula 0.73 sekundi nakon signala za početak utrke.

No, svake sekunde je smanjivala prednost vodećih takmičarki, a potom u uzbudljivom finišu prestigla trećeplasiranu Hrvaticu Janu Pavalić i Belgijanku Roos Vanotterdijk i zasluženo osvojila zlato.

Vanotterdijk je Lana nadmašila za 14, a Pavalić za 27 stotinki.Podsjetimo, Lana je na ovom prvenstvu već osvojila dvije medalje, zlato na 200 i srebro na 100 metara u disciplini delfin, piše Klix.

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818