U okviru Programa obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, jučer je u Tešnju upriličeno polaganje cvijeća na Centralno spomen-obilježje, čime je odata počast svima koji su dali doprinos u odbrani i izgradnji države.
Cvijeće su, u ime Općina Tešanj, položili predsjedavajući Općinskog vijeća, zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća i općinski načelnik, kao i predstavnici viših nivoa vlasti, boračkih udruženja s područja općine Tešanj te brojnih političkih, društvenih i sportskih organizacija.
Među prisutnima su bili predstavnici Odreda izviđača Crni vrh, OO Snaga naroda, OO Narod i pravda, UG Kamp boraca Tešanj, OO SDA, Asocijacije mladih SDA, DVD Tešanj, DVD Jelah, Ženskog rukometnog kluba Bosna, OO SDP, Udruženja antifašista Josip Broz Tito, Planinarsko-sportskog društva Zmajevac 684 Tešanj te OO Stranke za BiH.
Program obilježavanja nastavljen je u Centru za kulturu i obrazovanje, gdje je upriličena tribina pod nazivom „Dan nezavisnosti BiH – o privilegiji slobode i teretu odgovornosti“. Gost tribine je bio dr. Sead Turčalo.

