Članovi Karate klub Tešanj ostvarili su izvanredan uspjeh na prestižnom turniru Doboj Istok Open 2026, održanom u nedjelju, 1. marta, u tehničkoj organizaciji Karate klub Doboj Istok, uz podršku Karate savez Federacije Bosne i Hercegovine. Takmičenje je upriličeno u dvorani Osnovna škola Brijesnica Velika.
Na turniru je nastupilo 358 takmičara iz 41 kluba, koji su se nadmetali u katama i borbama na tri borilišta, u ukupno 446 kategorija.
Karate klub Tešanj predstavljalo je 10 takmičara, a kući su se vratili sa impresivnih 19 medalja: 10 zlatnih, 6 srebrenih i 3 bronzane
Zlatne medalje osvojili su: Ibrahimkadić Salih (3), Šišić Emrah (3), Ramić Damir (2), Nedić Maja i Žižo Sejfo
Srebrene medalje: Žižo Selmedin (2), Ramić Damir, Šišić Eman, Iriškić Faruk i Ramić Daris
Bronzane medalje: Ramić Demir, Žižo Selmedin i Šišić Eman
Najuspješniji takmičari kluba sa po tri zlatne medalje bili su Ibrahimkadić Salih i Šišić Emrah. Posebno priznanje stiglo je po završetku turnira kada je Ibrahimkadić Salih proglašen za najuspješnijeg muškog takmičara turnira, zahvaljujući osvojenim trima zlatnim medaljama.
Takmičare su na ovom takmičenju pratili Ismir Salkičević i Sejfo Zizo.
Iz kluba su uputili čestitke svim svojim „zmajevima“ na borbenosti, disciplini i ponosu koji su pokazali, naglasivši da su još jednom dostojno predstavili Tešanj i svoj klub.

