Delegacija Vlade ZDK prisustvovala obilježavanju Dana općine Doboj Jug

/

Delegacija Vlade Zeničko-dobojskog kantona koju je predvodio premijer Nezir Pivić prisustvovala je svečanoj sjednici Općinskog vijeća Doboj Jug povodom 21. marta – Dana općine Doboj Jug.

U delegaciji su bili i ministar unutrašnjih poslova Emir Vračo, ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Jasmin Čajić, ministar za privredu Samir Šibonjić te ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Mirza Mušija.

Dan općine Doboj Jug obilježava se 21. marta, a datum je utvrđen u znak sjećanja na 21. mart 1998. godine, kada je održana prva Konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća nakon uspostavljanja novih općina. Isti datum slavi se i kao Dan bitke na Karušama, jedne od ključnih protivoklopnih bitaka za odbranu ovog dijela Bosne i Hercegovine.

Općinski načelnik Mirnes Tukić zahvalio se Vladi Zeničko-dobojskog kantona na partnerstvu i podršci, naglasivši da je kantonalna Vlada najveći investitor u gotovo svim razvojnim projektima u ovoj općini. Zahvaljujući takvoj podršci, naglasio je, općina Doboj Jug izgradila je kvalitetnu infrastrukturu, a njena razvijena privreda ima važno mjesto u ekonomiji ovog kantona.

Premijer Nezir Pivić je ponovio da je Vlada posvećena ravnomjernom razvoju i pravednoj raspodjeli dobara te da je spremna učestvovati u razvojnim projektima u svim jedinicama lokalne samouprave kako bi svi građani ovog kantona imali jednako dobre uslove za život i rad.

– Doboj Jug je primjer kako se treba i može djelovati na jednom mikro nivou, a da nema svađa i da su svi posvećeni jednom cilju – zajedničkom boljitku i razvoju. Posebno mi je drago da vidimo projekte koji su realizovani u ovoj općini. I tu nećemo stati. Vlada je opredjeljena da podržavamo razvoj ove općine, a ubrzo planiramo odobriti sredstva za izgradnju fiskulturne sale, koja će služiti našim đacima i svim građanima – rekao je premijer Pivić.

Čestitao je svim učesnicima spektakularne bitke na Karušama na hrabrosti i doprinosu odbrane BiH, rekavši da ova bitka zaslužuje da se izučava na vojnim akademijama u svijetu.

U znak zahvalnosti za partnerstvo i podršku, načelnik Tukić uručio je zahvalnice premijeru Piviću i ministrima, kao i direktoru Kantonalne uprave civilne zaštite Džavidu Aličiću.

Delegacija Vlade Zeničko-dobojskog kantona položila je cvijeće i odala počast šehidima i poginulim borcima općine Doboj Jug.

Povezani postovi

Evropski parlament usvojio izvještaj u BiH, političarima poslana jasna poruka

Evropski parlament danas je razmatrao napredak Albanije, Bosne i...

Ermin Imamović preuzeo dužnost v.d. glavnog tužitelja ZDK, Vesna Kaknjo odlazi u penziju

Kantonalno tužiteljstvo Zeničko-dobojskog kantona u narednom periodu vodit će...

Izvan istinitog i lažnog: Kako se mladi na Zapadnom Balkanu zaista snalaze u svijetu informacija

Nova studija „Dezinformacije i pogrešne informacije na Zapadnom Balkanu“,...

Nermin Ćostović, bankar bez sitnih slova: “Slikaj, Redžoviću, ovo je jako lijep prizor!”

Ljudi bankare obično pamte po ovrhama, kamatama i plastičnim...