Pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Tešanj jučer su intervenisali na gašenju požara šume na lokalitetu Džemlić planje (Golo Brdo).
Dojava o požaru zaprimljena je u 12:33 sati, a gašenje je dodatno otežavala činjenica da se radilo o veoma nepristupačnom i miniranom terenu.
U intervenciji su učestvovala tri vatrogasca sa jednim vozilom, koji su uspješno stavili požar pod kontrolu.
Iz PVJ Tešanj zahvalili su se građanima na pruženoj pomoći tokom akcije gašenja.

