Općina Doboj Jug obavijestila je građane da će na području općine u periodu od 18. do 22. maja 2026. godine biti provedena preventivna sistematska deratizacija.
Deratizaciju će provoditi specijalizovane ekipe kompanije Sanacija, a cilj akcije je zaštita zdravlja stanovništva i sprečavanje pojave i širenja zaraznih bolesti.
Izvođači radova pozvali su građane, kao i sva pravna lica, na punu saradnju kako bi akcija bila uspješno realizovana, naglašavajući njen veliki javnozdravstveni značaj.
Građanima je upućeno upozorenje da ne diraju postavljenu masu za deratizaciju jer je riječ o otrovnim preparatima koji će biti vidno obilježeni.
U slučaju eventualnog trovanja preporučuje se korištenje antidota Vitamin K te hitno javljanje najbližem domu zdravlja.
Za dodatne informacije, sugestije i nejasnoće građani se mogu obratiti na broj telefona 033/842-563.


