Košarkaši Travnika slavili u Ilijašu

/

U okviru 7. kola A 2 košarkaške lige u
Ilijašu je domaća Mladost dočekala ekipu Travnika. Kao što se je i očekivalo
pobjeda je zasluženo pripala travničkim „vezirima“ koji su bili mnogo bolji, okretniji,
sa  plus 17 za goste (27:44). Treća
četvrtina apsolutno je pripala domaćinu koji je riješava u svoju korist  sa 19:10 i dolazi samo na minus  8 (46:54). No u posljednjih deset minuta meča
„veziri“ ponovo ubacuju u brzinu više, bolje skaču pod oba koša, mnogo su
precizniji i sigurniji i dobijaju zadnju četvrtinu sa 16:23, a time bilježe
konačnih plus 15 (62:77). Kod pobjednika najviše su pokazali Varupa, Križanović,
Blaškan i Haseljić dok su kod Mladosti, unatoč porazu, zadovoljili Kahriman, Dedović
i Vatreš. Po završetku meča najbolji igrač meča, član Travnika, nezaustavljivi Namik
Varupa, rekao nam je:

-Bili smo mnogo bolji i sasvim zasluženo smo
ostvarili veoma važnu  pobjedu za našu
ekipu. U prvih 6,7 minuta meča nismo bili baš na nivou, isto tako i u trećoj
četvrtini, ali ipak smo pokazali u ovom susretu da smo mnogo bolja ekipa od
domaćina. Kad smo zaigrali našu brzu igru, sa puno kontri, skokova pod oba
koša, puno borbenosti i htjenja, sve to posložili i rezultat je morao doći. Čestitam