NAČELNICA OPĆINE NA SJEDNICI VLADE ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA

/

Načelnica općine Jasminka Begić prisustvovala je na 12.sjednici Vlade Zeničko-dobojskog kantona na kojoj su se razmatrale važne Odluke za rad i djelovanje državnih institucija, te finansiranje projekta „Sigurna kuća za žene žrtve nasilja u porodici i zajednici sa područja Zeničko-dobojskog kantona“ pokazujući političku odgovornost za najosjetljivija pitanja marginaliziranih kategorija.

Prije početka sjednice načelnica općine iskoristila je priliku da razgovara i sa Ministrom finansija Andrejom Kajić o projektima koji su već u fazi realizacije, a za koje je potrebna pomoć i nadležnih ministarstava jer su u ulozi sufinansijera, iskazana i obećana još u prošloj godini, također pridružio im se i Poslanik u Skupštini Zeničko-dobojskog kantona Senaid Begić koji se nesebično kao i do sada zalaže za razvoj naše općine i ulaže značajne napore da se pojedine problematike što hitnije rješavaju u koordinaciji sa načelnicom općine udružujući snage i hvatajući se u koštac sa svim izazovima koje nameće svakodnevnica pred svakog pojedinca posebno pred najodgovornije osobe u društvenom i političkom životu.

Osim Ministra finansija načelnica općine susrela se i razgovarala je i sa drugim akterima u javnom i političkom životu o situaciji u našoj lokalnoj zajednici u pogledu iscrpnih aktivnosti u stvaranju uslova za normalno funkcionisanje organa uprave i kao krajnji cilj ostvarivanje potreba naših građana u normalizaciji uslova za život što je dobra prilika da se upoznaju kako sa dobrom perspektivom tako i sa razvojnim šansama naše općine, ali i preprekama koje usporavaju ili blokiraju razvojni proces u koji su uloženi svi značajni resursi i kapaciteti.

Kabinet Načelnice općine Doboj Jug

Povezani postovi

Posjeta predškolske ustanove CIOM Matuzići Dnevnom centru za djecu i odrasle osobe s posebnim potrebama Tešanj

Jučer su mališani iz Predškolske ustanove CIOM Matuzići, Doboj...

SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD DOBOJA Sudarili se automobil i kamion, više osoba povrijeđeno

Saobraćajna nezgoda dogodila se u 6.45 na regionalnom putu Doboj-Modriča, a...

Učenici Mješovite škole u Tešnju posjetili Dnevni centar za djecu i odrasle osobe s posebnim potrebama

Dana 27.02.2024.godine Poslovnu jedinicu Tešanj Dnevnog centra za djecu...

Evo ko je izabran u Povjereništvo SDA Tešanj

Predsjedništvo SDA BiH je na svojoj sjednici, 26.2.2024. godine...