Izviđači iz Italije boravili u Maglaju

/

Dvije grupe mladih izviđača iz Gonzage i Suzzare (Italija) prošle sedmice su boravili u gradu Maglaju. Oni su od maglajskih prijatelja u Tuzli čuli za strašne poplave, koje su se prošle godine dogodile u Maglaju, te su odlučili da dođu, posjete naš grad i pomognu koliko je to u njihovoj moći.

Mlade izviđače i njihove mentore u sali Općinskog vijeća dočekao je Općinski načelnik, Mehmed Mustabašić. Poželio im je dobrodošlicu, ugodan boravak u Maglaju, te im se zahvalio što su u naš grad došli sa namjerom da bilo kako pomognu stanovništvu unutar općine Maglaj. Uz načelnika na prijemu prijatelja iz Italije bili su i šefica Službe za privredu, finansije i razvoj poduzetništva, gospođa Senada Alibajraktarević, te mladi pripravnici općinske administracije. Izviđači iz Italije ispričali su svojim domaćinima predmet njihovog djelovanja u Italiji, kao i cilj dolaska u Maglaj, te poželjeli da se „stope“ sa nekom sličnom organizacijom radi konkretne pomoći nekome. Istakli su da žele da njihovi posjeti Maglaju, kao i posjete Maglajlija Italiji, postanu tradicionalni, te da se kulture i historija, koju imaju BiH i Italija, udruže kroz aktivnosti i djelovanja mladih ljudi. Posebno druženje u Maglaju pružili su im članovi Košarkaškog kluba „Maglaj“ i Škole rukometa RK „Maglaj“, koji su ujedinjenim snagama upoznali prijatelje iz Italije sa ljepotama grada. Posjećena je stara maglajska tvrđava, Jusuf-pašina Kuršumlija i gradska Vali Recep Yazicioglu džamija, crkva sv. Leopolda Mandića, pravoslavna crkva sv. Ilije Proroka, gradske osnovne i srednja škola.Izvor

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818


Povezani postovi

Još jedna velika pljačka novca u Doboju, policija na nogama

Dobojska policija traga za lopovom ili više njih koji...

Firma SeCom Jelah prijatelj Mješovite srednje škole Tešanj

Firma SeCom Jelah je pružila podršku Mješovitoj srednjoj školi...

Tešanj: Tokom vikenda dvije intvencije vatrogasaca

U protekla 72 sata, Profesionalna vatrogasna jedinica (PVJ) Tešanj...

Tura “No Limit!” – Biciklistička avantura od Minhena do Tešnja

Sedmorica članova biciklističkog tima, Ikre Minhen, krenuli su danas...