Širokom samo bod protiv Borca, slavlje Zrinjskog i Želje

/

Danas je u okviru 21. kola BHT Premijer lige odigrano šest susreta. Čelik je na Bilinom Polju dočekao Mladost i na kraju slavio rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na susretu je bio Dedić sjajnim golom u 60. minuti. Olimpic je na Otoci slavio protiv neugodne ekipe Veleža rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Muharemović u 35. minuti susreta. Slavija je u Istočnom Sarajevu dočekala ekipu Zvijezde te na kraju slavila 2:1. Strijelci za Slaviju su bili Karić i Rovčanin, dok je za Zvijezdu pogodio Gadžo. Široki Brijeg je u derbiju kola na svojoj Pecari dočekao Borac iz Banja Luke i na kraju odigrao samo 0:0. Željezničar je na Grbavici došao do nove pobjede u proljetnom dijelu sezone. Ovaj put Plavi su slavili protiv Drine iz Zvornika rezultatom 2:0. Strijelci za Želju su bili Beganović u 31. minuti, a Bogdanović je svega tri minute kasnije povisio na 2:0 što je ispostavilo se kasnije bio i konačan rezultat. Zrinjski je pod Bijelim Brijegom dočekao neugodnu Slobodu i na kraju savladao ekipu Husrefa Musemića minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici je bio Ščepanović u 73. minuti. Treba naglasiti kako je tim iz Tuzle utakmicu završio sa 10 igrača jer je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Efendić u 65. minuti. Nakon ovog kola Široki je i dalje prvi sa 46 bodova, ali sada samo tri više od drugog Zrinjskog i trećeg Željezničara.