Odbojkašice BiH izgubile od Španije u prvom meču u Zlatnoj ligi

/

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je izgubila u 2. kolu grupe A Zlatne lige u tuzlanskom Mejdanu od Španije rezultatom 3:1.

Ovo je bio prvi meč naših odbojkašica u Zlatnoj ligi s obzirom da su u prvom kolu bile slobodne. Reprezentacija BiH je u finišu prvog seta imala prednost 23:21, ali je Španija ipak stigla do preokreta 26:24.

U drugom setu vodila se velika bitka, a Španija ga je dobila rezultatom 25:23.

U trećem setu Španija je vodila sa 18:16 i činilo se da će zabilježiti pobjedu 3:0, no potom naše odbojkašice prave veliku seriju i smanjuju rezultat na 2:1 rezultatom 25:21.

U četvrtom setu ponovo je viđena velika borba sve do 23:23 kada Španija osvaja dva poena zaredom za konačnih 3:1 u setovima.

Reprezentacija BiH 1. juna gostuje u Francuskoj, a revanš susret sa istim protivnicama je 4. juna u tuzlanskom Mejdanu.