Takmičari Taekwondo Akademije Tesanj-Šije uspješni na turniru u Sarajevu

/

Tokom proteklog vikenda održan je Internacionalni turnir G2/E2 u Areni hotela Hills – Sarajevo. Na ovom turniru očekuje se učešće 160 timova iz 38 zemalja. Na ovom turniru učestvovali su i takmičari Taekwondo Akademija Tesanj-Šije: Nail Alić, Nihada Hodžić, Benjamin Ibrahimkadić, Lejla Mustafić I Nadina Mehmedović.

Prema saopćenju tešanjskog kluba Lejla Mustafić je izgubila prvu borbu kao i Benjamin Ibrahimkadić.

Nihada Hodžić je na ovom turniru nastupila u juniorskoj kategoriji i osvojila srebrenu medalju.

Nail Alić i Omer Mehmedović nastupili su u kadetskoj kategoriji i oba takmičara su ušla u finale Kupa BiH.

“Nail Alić prvo kolo bio je slobodan, drugo kolo prekidom pobijedio i ušao u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Omer Mehmedović pobijedio i polufinalnu borbu i ušao u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Prvak Kupa Bosne i Hercegovine Nail Alić iz Tešnja. Prvak Kupa Bosne i Hercegovine je Omer Mehmedović Omer je sa 3 pobjede osvojio zlatnu medalju “ saopćeno je Taekwondo Akademija Tesanj-Šije

Nadina Mehmedović osvojila je bronzanu medalju na G2 turnir Olimpijskom kvalifikacionom turniru, kao i nove bodove.

Tokom ovog turnira takmičari ovog kluba su osvojili još jedan pehar za ekipno mjesto u kadetima na Kupu Bosne i Hercegovine.

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818