Iz tabora Radničkog najavljuju pobjedu

/

Poslije odlične igre i visoke pobjede u prošlom kolu u gostima kod ekipe Orašja  (0:3,op.aut.) sada lider na tabeli, ekipa Radničkog iz Lukavca, dočekuje komšije iz Banovića, sjajnu ekipu Budućnosti.

Svi u taboru Radničkog s nestrpljenjem očekuju ovaj, po mnogim nogometnim stručnjacima, derbi jesenjeg dijela prvenstva, svjesni da je pred
njima meč „istine“, meč koji odlučuje o jesenjem šampionu.

Šef stručnog štaba Irfan Džindo drži sve konce u svojim rukama, maksimalno ozbiljno se
pristupa svakom treningu, uigravaju se taktičko tehničke finese igre, a sa kojom bi se trebala nadigrati izuzetno opasna ekipa iz Banovića. Kompletan grad Lukavac je u transu, na svakom ćošku, kafiću, pijaci…samo se priča o predstojećem meču sa komšijama, igrači su “hit” u gradu, svi žele popiti kahvu sa njima, a slobodni  momci iz ekipe su na „udaru“ lukavačkih ljepotica.

Prava nogometna euforija trese Lukavac, ali i  okolne gradove Tuzlu, Banoviće, Gračanicu, Srebrenik…i najavljuje se invazija navijača oba rivala na tribine stadiona Jošik. Posebno se pripremaju najvjerniji navijači Radničkog, popularni SIJUKSI, koji pripremaju spektakl na
tribinama i „vatrenu“ podršku svojim ljubimcima od prvog minuta meča.

Igrači su spremni za meč, raspoloženje u svlačionici je na najvišem nivou i svi jedva čekaju da istrče na prekrasni travnjak i pokažu svoj kvalitet i nogometno umijeće. Junak
meča u Orašju, trostruki strijelac, lukavačka „haubica“ Senad Mujić, pred derbi meč jesenjeg dijela prvenstva, kaže:

-Ovo nije običan meč, ovo je susret koji mnogo toga odlučuje o plasmanu oba rivala u jesenjoj sezoni. Svi u našem taboru smo izuzetno svjesni kvaliteta ekipe Budućnosti čiji dres nose odlični Mujkić, Trumić, Jaranović, Salihović, Čamrković…i koji može nadigrati svakog rivala, bez obzira gdje se meč igra. Snimili smo igru našeg protivnika, analizirali sve njihove dobre, ali i loše strane igre, i znamo kako ćemo odigrati ovaj susret. Od prvog minuta moramo uspostaviti kontrolu igre u našu korist, igrati borbeno, požrtvovano, sa puno trke, munjevitih prodora po bokovima. Znamo da su gosti primili samo devet golova u dosadašnjih 11 kola, da igraju izuzetno čvrsto u odbrani, da na golu imaju odličnog
golmana Mujkića, ali mi znamo da smo najbolji, da smo lideri na tablici, da želimo titulu  donijeti u naš grad i naš klub i zato sam siguran da će moji saigrači: Jaganjac, Todorović, Kuduzović, Jusufović, Džanić…pronaći put do mreže Budućnosti, a da će naš fenomenalni golman Baščelić biti bez posla u ovom derbiju. Uz veliku podršku naših vatrenih SIJUKSA ostvarićemo novu pobjedu i doći na korak do jesenje titule.

Piše: Rešad Mamela

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818 NAPOMENA: PUTEM OVE FORME SE NE MOŽETE PRIJAVLJIVATI NA OGLASE ZA POSAO. MOLIMO VAS DA KORISTITE MAIL ADRESE NAVEDENE U OGLASIMA.


Povezani postovi

Edin Džeko otkrio dokad planira igrati za reprezentaciju BiH

Uoči prijateljskog susreta između Engleske i Bosne i Hercegovine,...

U subotu II kolo IDPA lige BiH: Učestvuju i takmičari ZIGANE Tešanj

U subotu 25.05.2024. godine održat će se II kolo...

Nadina ima poruku za mlade: Zdrave navike nećete steći u kafanama i nargila barovima

Nadina Mehmedović (19) iz Tešnja velika je nada bh....

Tešanj: Emrah Šišić i Lejla Unkić ponovo okićeni medaljama

Na 23. Međunarodnom karate turniru "Novi Grad 2024" održanom...