Takmičari karate kluba Tešanj osvojili 34 medalje

/

Tokom proteklog vikenda takmičari karate kluba Tešanj u pratnji trenera kluba Adisa Ostrvice učestvovali su na 19. SAVA OPENU 2022.

Turnir se održao u Bosanskom Brodu u tehničkoj organizaciji K.K. “POLET” iz B. Broda u sportskoj dvorani Dom sportova na 4 borilišta.

Ovaj turnir je okupio 449 takmičara iz 35 klubova koji su došli iz slijedećih zemalja: Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku, Srbiju, Austriju i Sloveniju.

Za tešanjski klub nastupilo je 14 takmičara i oni su osvojili ukupno 34 medalje, a od toga je 19 zlatnih, 7 srebrenih i 8 bronzanih medalja.

Sa tim učinkom takmičari su karate klub Tešanj doveli na 2. mjesto u generalnom plasmanu klubova sa osvojenim peharom.

Zlatne medalje su osvojili: Arnautović Nadia, Šišić Emrah (2 medalje), Turkeš Amra, Ganjgo Harun (2 medalje), Ramić Ajla (3 medalje), Žižo Sejfo (2 medalje), Hodžić Omer, Kambo Mahir, Žižo Selmin, Delić Ajnela, Kambo Lejla, Delić Ilhana, Rizvanović Sunija i Turkeš Amra

Srebrene medalje su osvojili: Kambo Mahir, Arnautović Nadia , Šišić Emrah, Kambo Lejla, Turkeš Amra, Rizvanović Nejla, Žižo Selmin dok su bronzane medalje osvojili: Hodžić Omer, Kambo Lejla, Žižo Selmin, Žižo Sejfo, Delić Ilhana, Rizvanović Sunija, Rizvanović Nejla, Delić Ilhana

Takmičarka karate kluba Tešanj Ajla Ramić je proglašena i najboljom takmičarkom na turniru sa osvojene tri zlatne medalje.

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818