Takmičari Taekwondo Akademija Tešanj-Šije uspješni na Državnom prvenstvu

/

Takmičar Taekwondo Akademija Tešanj-Šije su nastupali u Sarajevu, u dvorani Goran Čengić, na Državnom prvenstvu koje je istovremeno i kriterijsko za selekciju Taekwondo reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Evo i pregleda ostvarenih rezultata:

• Amina Ahmić osvojila je bronzu na Državnom prvenstvu u Sarajevu.
  • Mahir Selimanović se okitio zlatnom medaljom na Državnom prvenstvu. Svoje zlato je osvojio uvjerljivim pobjedama.
  • Emina Turkeš zaslužila je srebrnu medalju, postavši viceprvakinja Bosne i Hercegovine u kategoriji mlađih kadetkinja, do 33 kg.
  • Državni prvak Abbas Ramić donio je još jedno zlato u Tešanj.
  • Nihada Hodžić osvojila je bronzu na Državnom prvenstvu za seniore. Nihada je još uvijek juniorka i ovo je njen prvi osvojeni seniorski pehar.
  • Lejla Mustafić i Benjamin Ibrahimkadić, iako nisu stigli do medalje, pokazali su odlične performanse. Nedostajalo je malo sreće, posebno Lejli koja je izgubila u borbi za medalju u posljednjoj sekundi.
  • Nadina Mehmedović je državna prvakinja Bosne i Hercegovine u kategoriji seniorki, do 67 kg. Njena pobjeda na Državnom prvenstvu donijela je zlatnu medalju i potvrdu mjesta u Taekwondo reprezentaciji BiH za 2024. godinu.

Ukoliko imate vijest a želite to podijeliti s nama pošaljite nam sadržaj putem kontakt forme. Ako imate najavu događaja ili poznajete neku osobu o kojoj biste voljeli da čitate budite slobodni da nas kontaktirate. Osim kontakt forme Vaše materijale možete slati i putem vibera na broj 061/388-818